Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 3-1

Σήμερα στο γήπεδο του Αμπελακιακού στις 3μμ στον αγώνα πρωταθλήματος η ομάδα μας, πιάνοντας από την αρχή του πρώτου ημιχρόνου το ποδόσφαιρο που γνωρίζουν οι παίκτες του Μπάμπη Σκλάβου έδειξαν και σε αυτό το παιχνίδι ποιος θα ήταν το αφεντικό. Ο Αμπελακιακός αν και δεν υπήρχε στην εντεκάδα του, λόγο τιμωρίας ο βασικός του σέντερ φορ Σταφσουλάι, άνοιξε το σκορ μόλις στο 15ο λεπτό με τον ταλαντούχο και πολλά  υποσχόμενο Σγούρδα  Σταμάτη, στη συνέχεια Κοβιός στο 38ο λεπτό ήρθε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας και να πάμε με αυτό το σκορ στο ημίχρονο.
Στο 57ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου μετά από λάθος συνεννόηση της Άμυνας οι αντίπαλοι μείωσαν σε 2-1 και στο 72 ο Κρουστάλης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το τελικό 3-1.
Με την ομάδα του Αμπελακιακού αγωνίστηκαν οι, Μαγιάτης Π, Καπάι, Μπούνταλης, Μαγιάτης Β, Σταυράτης, Κρουστάλης, Μπούζος, Σγούρδας, Κοκλιώτης, Κοβιός, Κωσταντάκης, και σαν αλλαγή οι Ζαχαρίας, Γαβριηλάκης, και Παπαδόπουλος.